Viimaste arusaamade järgi on lahinguvälja meditsiinilises abis kaks kõige suuremat probleemi abistajate professionaalne ettevalmistus ja verejooks raviasutuse eelses etapis.

Meie väike ettevõte proovib lahendada neid kahte olulist teemat tänapäeva standarditele vastavate õppeseadmete välja töötamise ja valmistamisega.

Oleme valmis saanud verejooksu peatamise õppimiseks vajaliku õppevahendi.

Verejooksu tõttu sureb haigla eelses etapis militaarkonfliktide puhul 90% vigastatutest. Nendest kolmandik on jäsemete verejooksud, mida ei õnnestunud kas vahendite puudumise tõttu või sagedamini “tänu” halvale väljaõppele päästa. Näiteks ei ole võimalik õppida žguti paigaldamist elaval inimesel, sest tavaliselt ei ole žguti paigaldamisel tekkiva ülitugeva valu tõttu seda võimalik lõpuni viia. See tähendab, et reaalses elus ei suudeta verejooksu adekvaatselt peatada ja patsiendid lähevad šokiseisundisse. Šokiseisundis patsiendi tõenäosus ellu jääda on 10 korda väiksem kui tavajuhul.

Seega on oluline, et võimalikult suur hulk militaarvaldkonna inimestest oleksid õppinud žguti korrektset paigaldamist ja vajadusel verejooksude tamponeerimist. Sellest oleneb kriisiolukorras nende ja nende kaaslaste elu.

Välja arendatud õppesüsteem võimaldab assisteeritud verejooksu peatamise õpet, st süsteem teavitab näiteks žguti eelpingutuse tugevusest ja õppuril on võimalik seda korrigeerida. Kui eelpingutus on tehtud, siis saab piisavalt kiiresti žgutti pingutada selliselt, et verejooks oleks suletud, kasutades visuaalseid valgussignaale. Lisaks õppele on võimalik õppevahendil hinnata õppuri tegevusi verejooksu korral – verejooksu peatamiseks kulunud aega, tegevuse efektiivsust ja muid parameetreid.

Esmase õppuritelt saadud tagasiside põhjal on selgunud, et žguti paigaldamine on arvatust palju raskem ja väljaõpe muutis nad teadlikumaks.